Вылічым, колькі грошай было патрачана на матэрыялы:
2/5 * 1000 рублёў = 400 рублёў
Вызначым, колькі грошай засталося пасля закупкі матэрыялаў:
1000 рублёў - 400 рублёў = 600 рублёў
Вылічым, колькі грошай патрацілі на абсталяванне:
30% ад 600 рублёў = 0,3 * 600 рублёў = 180 рублёў
Ответ: 180 рублёў